top of page
Recording Time

Ideoita ja vinkkejä seuran markkinointiin – Tule mukaan kaikille seuroille avoimeen webinaariin 2.10

Olympiakomitea kutsuu kaikki urheiluseurat avoimeen ja maksuttomaan Tähtiseurapäivä-webinaariin lokakuussa! Verkkotapahtumaan ovat tervetulleita kaikki seurat – riippumatta siitä, onko seuranne Tähtiseura tai ei.

Webinaari järjestetään lauantaina 2.10. Tilaisuudessa käsitellään seuratoiminnan ajankohtaisimpia teemoja ja kuullaan aiheeseen liittyviä mielenkiintoisia puheenvuoroja. Vinkkejä toiminnan kohdentamiseen, rahoittamiseen ja digitalisoimiseen!

Webinaari käynnistyy 2.10. klo 14 ja päättyy klo 16.15. Päivän ohjelmasta löytyy hyödyllisiä vinkkejä jokaisen seuran toimintaan. Tilaisuudessa käsitellään seuratoiminnan ajankohtaisia aiheita, mutta katseet kohdistetaan myös tulevaan. Seurat saavat muun muassa vinkkejä siihen, miten kohdentaa toimintaansa paremmin tavoittavaksi ja millä tavoin seurat voivat saada rahoitusta toiminnalleen. Lisäksi seuroille tarjotaan tietoa digitalisaation hyödyntämisestä toimintansa tukena.

Tutustu ohjelmaan tarkemmin tästä. Seurat voivat halutessaan osallistua webinaarin päätteeksi vapaaehtoiseen loppukeskusteluun, jossa käsitellään webinaarissa esillä olleita aiheita muiden osallistujien kanssa.

Ilmoittaudu mukaan 30.9. mennessä! Ilmoittautumaan pääset tästä.

Lisätietoja: Tähtiseurapäivä-webinaari Suvi Voutilainen, seuratoiminnan koordinaattori, suvi.voutilainen@olympiakomitea.fi
Comments


bottom of page